Partner pro zábavu......a volný čas
 
registrovat
 
Novinky e-mailem Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách.

 
Weber world Fissler v ČR u Highlife.cz Plaťte u nás bezpečně online Plaťte u nás bezpečně online - Visa Plaťte u nás bezpečně online - Maestro MasterCard Pražský kulinářský institut
Carte Sphere Card

Zvláštnosti kotlových grilů

Srdcem kotlového grilu je žár

Dřevěné uhlí nebo brikety? Rozdíl v kvalitě poznáte, neboť je výběrem mezi těmito dvěma druhy paliva ovlivněna chuť grilovaného pokrmu. Dřevěné uhlí je sice cenově výhodnější, ale výkon neodpovídá vynaloženým prostředkům. Vzhledem ke krátké době hoření je třeba většího množství paliva, z kterého pak vzniká velké množství poletujícího popela, které může zkazit připravovaný pokrm. Počítejte navíc s tím, že teplota uhlíků je v průběhu hoření nestejnoměrná. Na začátku hoření je žár velmi silný, velmi rychle pak ale slábne.

Brikety disponují mnoha přednostmi

Kvalitní brikety, jako např. Grilovací brikety Weber Premium, umožňují díky rovnoměrně vydávanému žáru lepší kontrolu teploty a tak optimalizují výsledek grilování. Brikety Weber Premium se též vyznačují mimořádně dlouhou dobou hoření. Mimo to se ne zcela dohořené brikety dají znovu použít, pokud po grilování uzavřete všechny větrací otvory a necháte je tak uhasnou.

Zjednodušené zapalování

Startovací komín Rapidfire zjednodušuje zapalování briket a zkracuje dobu rozehřátí grilu na 30 minut. Případné další podpalování tímto odpadá. Potřebujete pouze Startovací komín Rapidfire, který je naplněn grilovacími briketami Weber Premium a 3 podpalovací kostky. Zhruba 30 minut po zapálení kostek budou brikety žhavé, potažené šedou vrstvou popela a připravené k rozprostření na palivový rošt.

K podpálení doporučujeme podpalovací kostky Weber, které nedýmí a nevlhnou, jsou bez zápachu a neobsahují zdraví škodlivé látky.

Není zobrazen:grilovací rošt z masivních, kvalitně poniklovaných ocelových tyčí. Palivový rošt je v optimální vzdálenosti od grilovacího roštu, čímž je zajištěna dobrá cirkulace vzduchu.