Partner pro zábavu......a volný čas
 
registrovat
 
Novinky e-mailem Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách.

 
Weber world Fissler v ČR u Highlife.cz Plaťte u nás bezpečně online Plaťte u nás bezpečně online - Visa Plaťte u nás bezpečně online - Maestro MasterCard Pražský kulinářský institut
Carte Sphere Card

Teleskopický obušek

K jedním z „hitů“ poslední doby v bezpečnostním sektoru patří teleskopický obušek. Jde vlastně o poměrně nevelký válec, který se jako zázrakem máchnutím ruky přemění v dlouhou ocelovou tyč. Síla je v jednoduchosti – pádnost úderu takovým ocelovým prostředkem je i v provedení laika dostatečná na to, aby mohl čelit daleko silnější osobě. I když je velmi používanou pomůckou v oblasti policejních a bezpečnostních sborů, stále více lidí jej s sebou nosí pro svou sebeobranu.

Pro svoji neoddiskutovatelnou účinnost je přes svou o něco vyšší hmotnost (0,4 –0,5kg) nezřídka využíván i „slabším pohlavím“. Zvláště pak 16 a 18 palcové varianty. Do střední kabelky tyto menší typy totiž spolehlivě vejdou.

I žena totiž, díky vyvážené konstrukci obušku dokáže uštědřit překvapivý úder, který láme kosti. Pogumovaný rýhovaný povrch navíc i menší ženské ruce umožňuje stabilní a pevný úchop.

Jen samotné objevení se obušku na scéně může zabránit dalšímu pokračování obranné situace. Typický kovový zvuk, provázející jeho vysunutí už nejednou v reálné situaci odradil některého z agresorů, kteří již obvykle dobře vědí, co taková věc může na jejich těle v „akci“ napáchat.

Přestože je každému velmi přirozená dovednost „něčím někoho bacit“ je u firmy ESP k dispozici i speciální výukový film na DVD, obsahující jak základní metodiku, tak i taktiku používání této čím dále obvyklejší sebeobranné pomůcky.