Partner pro zábavu......a volný čas
 
registrovat
 
Novinky e-mailem Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách.

 
Weber world Fissler v ČR u Highlife.cz Plaťte u nás bezpečně online Plaťte u nás bezpečně online - Visa Plaťte u nás bezpečně online - Maestro MasterCard Pražský kulinářský institut
Carte Sphere Card

Pojistka AXIS lock

Pojistka Locking Mech-AxisLock

Co to je?
Jak to pracuje?
Benchmade vlastní tento exkluzivní patent, zamykací mechanismus AXIS, který je důmyslným zázrakem, jenž někteří označili za „zámkový mechanismus zavíracích nožů všech dob“. Je to výsledek čtyř let „fušování“, kterým se zabývali výrobci zákaznických nožů Bill Mc Henri a Jason Williams. Tento mechanismus je tak jednoduchý a tak funční, že vás donutí přestat se škrábat na hlavě a zvoláte:„Jééé, jak to, že jsem na to nepřišel…“
Vlastnosti zámku Axis jsou příznačné a skvěle rozšiřují funkci nože. Nejdůležitjší je pevnost. Tento zámek je při požadavcích na běžný nůž jistě více než uspokojivý. Hned za pevností je druhou jeho vlastností, která je mu více než vlastní, možnost obouručního použití. Čepel může být kdykoliv pohotově otevřena nebo zavřena kteroukoliv rukou – bez toho, aby hrozilo nebezpečím že se o čepel poraníte.
A nakonec, avšak ne bez zajímavosti, je tu nepopsatelná „jemnost ", se kterou pracuje mechanismus i čepel. V mechanismu AXIS nenajdete tradiční "třecí“ plochy, takže mechanismus může pracovat velmi lehce. Všechny části jsou na rozumnou míru otevřeny, takže je možné očistit všechny nečistoty, které tam nepatří.
Jednoduše řečeno, AXIS pracuje na základě pružinové západky, která se pohybuje tam a zpět v drážkách, jež jsou vytvořeny v obou postranních částech nože. Západka přesahuje do obou stran nože; překlenuje prostor mezi postranními vložkami a je umístěn přes zadní část čepele. To umožňuje rampový zářez ve stopkové části při otevřené čepeli. Dvě pera ve tvaru písmene omega, jedno na každé postranní vložce , dávají zámkové západce její netečost a tím je dosaženo toho, že je stopka nože pevně zaklíněna mezi přiměřeným zarážkovým kolíčkem a západkou AXIS. Bylo tu řečeno příliš mnoho při snaze popsat jednoduchost AXIS, ale nejlepší způsob, jak skutečně ocenit zámek AXIS je zažít ho sám na vlastní kůži.