Partner pro zábavu......a volný čas
 
registrovat
 
Novinky e-mailem Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách.

 
Weber world Fissler v ČR u Highlife.cz Plaťte u nás bezpečně online Plaťte u nás bezpečně online - Visa Plaťte u nás bezpečně online - Maestro MasterCard Pražský kulinářský institut
Carte Sphere Card

Paralyzer elektrický

Jde vlastně malý, poměrně lehký kapesní transformátor, který napětí vnitřního zdroje (obvykle 9V baterie) dokáže přeměnit na výboje o síle i několik set tisíc voltů. Kdo si někdy neopatrně sáhl v minulosti do elektrické zásuvky, chápe že nejde o zrovna příjemnou záležitost. To je i princip použití který nás právě zajímá – udělat potenciálnímu násilníkovi ze setkání s Vámi velmi nepříjemnou situaci.

Elektrody přístroje se ale musí dostat do kontaktu s tělem protivníka na vzdálenost 1–1,5 cm. To v praxi znamená přitisknout a zmáčknout spínač. Buďte bez obav, pokud vás útočník drží, a vy na něj přiložíte paralyzer, výboj na vás nemůže přeskočit, protože probíhá pouze mezi kovovými elektrodami. Paralyzer bez problémů probije koženou bundu, silný svetr i tlusté vrstvy oděvu. Útočníkovi paralyzer nikdy neukazujte předem, účinek šoku se násobí díky momentu překvapení. Nejlepší šance pro to může nastat v okamžiku, kdy se násilník pokusí vás uchopit. Místa, na která by pak vaše odplata měla směřovat je především oblast rozkroku, ramen, bedra, slabiny atd. Oblast krku a hlavy je dle návodu výrobce zakázána, ale když vám skutečně půjde o život, asi ohledy brát nebudete.

V případě elektrického paralyzeru ale nejde pouze o přímé použití. Pokud se útočník s paralyzerem už na vlastní kůži „seznámí“ pohled na jiskřící a práskající výboje může být poměrně odstrašující. Lidé pak mnohdy již psychicky přičítají tomuto prostředku ještě poměrně větší účinek, než ve skutečnosti má. Takový paralyzer „práskající“ mezi Vámi a nebezpečnou osobou může skutečně až zlomit její vůli a odhodlání k dalšímu útoku. Zásady pro účelné nošení jsou podobné, jako v případě sprejů. Zejména si elektrický paralyzer již před možným vstupem do krizové situace uchopte tak, abyste měla spouštěcí tlačítko pod kontrolou palce, a to v kapse, nebo v kabelce.

Další významnou oblastí využití paralyzerů je opět použití proti nebezpečným psům nebo divoké zvěři. Tito tvorové mají instinktivně zakódován panický strach z elektřiny a proto již samotný výboj „naprázdno“ může odvrátit jejich případný útok.