Partner pro zábavu......a volný čas
 
registrovat
 
Novinky e-mailem Zadejte svou adresu pro zasílání informací o nových produktech a slevách.

 
Weber world Fissler v ČR u Highlife.cz Plaťte u nás bezpečně online Plaťte u nás bezpečně online - Visa Plaťte u nás bezpečně online - Maestro MasterCard Pražský kulinářský institut
Carte Sphere Card

Grilovací brikety Weber

Grilovací brikety Weber – doporučujeme a víme, proč

Dřevěné uhlí nebo brikety? Rozdíl v kvalitě použitého paliva výrazně ovlivní chuť grilovaného pokrmu. Dřevěné uhlí je sice v nákupní ceně výhodnější, celkově však vychází náklady na grilování při použití dřevěného uhlí dráž. Vzhledem ke kratší době hoření je v důsledku třeba většího množství paliva. Navíc při hoření vzniká množství poletujícího popílku, který může znečistit připravovaný pokrm. Také výhřevnost není u dřevěného uhlí stejnoměrná, na začátku je žár velmi vysoký, velmi rychle však zeslábne.

Výhody použití briket

  • Grilovací brikety Weber vyvíjí rovnoměrný žár a tak umožňují lepší kontrolu teploty a tím i lepší výsledek grilování. Vyznačují se delší výhřevností a navíc je možné nedohořené brikety znovu použít.
  • Použitím startovacího komínu Rapidfire si zjednodušíte zapalování briket a zkrátíte čekání na připravenost grilu na 30 minut. Případné další zapalování už nebude třeba.
  • Startovací komín je totiž naplněn grilovacími briketami Weber a položen s max. 3 podpalovacími kostkami na palivový rošt.
  • Zapalte podpalovací kostky. Po cca 30 minutách budou brikety žhavé a potaženy slabou šedou vrstvou popela. Pak už jen rozprostřete brikety podle potřeby na palivovém roště.
  • Doporučujeme použití podpalovacích kostek Weber, které nezanechávají zápach ani žádnou pachuť, neobsahují zdraví škodlivé látky a nevlhnou.